<< Takaisin

Saaristoveneiden aikataulut 2014

(Matkustajamäärät ja sääolosuhteet voivat vaikuttaa aikatauluun)

Saaristokuljetusten reittikartta (pdf)

Hinnat:
  • aikuiset 5 €, meno-paluu 10 €
  • alle 18-vuotiaat ja erityisryhmät 2,50 €, meno-paluu 5 €
  • alle 7-vuotiaat lapset ilmaiseksi maksavan saattajan kanssa
  • Suomenojalta, Nokkalasta ja Haukilahdesta Vasikkasaareen hinta on meno-paluu matkalta aikuisilta 5 € ja lapsilta 2,50 €.
  • 68+ Sporttikortilla ilmaiseksi
    HUOM! Saaristoveneissä maksuvälineenä käy pelkästään käteinen (ei korttimaksuja)

Reittiveneen pysähdyspaikat:

M/s Aurora, puh. 040 500 0504
Saaristoreitti Otaniemestä 7.6.–21.9.2014

7.6.-10.8. liikennöintipäivät ti, ke, to, pe, la ja su
jonka jälkeen viikonloput 16.–17.8. , 23.8.-24.8. ja 30.–31.8., 6.-7.9., 13.-14.9. ja 20.-21.9.

  Lähtö: Lähtö:  
Otaniemi, Otaranta 9.00 12.20 18.55
Haukilahti, Mellstenintie 9.40 13.00 18.15
Nokkala, Matinkylä Nokkalanniemi 9.50 13.10 18.05
Iso Vasikkasaari 10.00 13.20 17.55
Suinonsalmi 10.25 13.45 17.30
Stora Herrö 10.45 14.05 17.10
Rövaren 10.55 14.15 17.00
Gåsgrundet 11.25 14.45 16.30
Otaniemi 12.15 15.35 15.40
      Lähtö:

M/s Tuulikki, puh. 040 779 0878
Saaristoreitti Kivenlahdesta 7.6.–21.9.
2014
Huom! Lähtöpaikka Kivenlahden venesatama, Marinsatamantie, 02320 Espoo.
7.6.-10.8. liikennöintipäivät ti, ke, to, pe, la ja su
jonka jälkeen viikonloput 16.-17.8., 23.-24.8., 30.-31.8., 6.-7.9., 13.-14.9. ja 20.-21.9

  Lähtö: Lähtö:  
Kivenlahti 9.00 12.00 18.00
Ristiniemi 9.15 12.15 17.45
Soukka 9.20 12.20 17.40
Suinonsalmi 9.45 12.45 17.15
Iso Vasikkasaari 10.05 13.05 16.50
Gåsgrundet 10.35 13.35 16.20
Rövaren 11.05 14.05 15.50
Stora Herrö 11.15 14.15 15.40
Soukka 11.45 14.45 15.10
Kivenlahti 11.55 14.55 15.00
      Lähtö:

M/s Ilves, p. 0400 946 291
Saaristoreitti Isoon Vasikkasaareen 7.6.–21.9.2014
7.6.-10.8. liikennöintipäivät ti, ke, to, pe, la ja su, jonka jälkeen viikonloput 16.-17.8., 23.-24.8., 30.-31.8., 6.-7.9., 13.-14.9. ja 20.-21.9.


Suomenoja - Iso Vasikkasaari

Suomenojalta Isoon Vasikkasaareen:

9.00 11.00 13.00
15.00 17.00 19.00

Isosta Vasikkasaaresta Suomenojalle:

10.45 12.45 14.45
16.45 18.45 20.45

Nokkala - Iso Vasikkasaari 

Nokkalasta Isoon Vasikkasaareen:

9.45 10.30 11.45 12.30
13.45 14.30 15.45 16.30
17.45 18.30 19.45 20.30

Isosta Vasikkasaaresta Nokkalaan:

9.15 10.00 11.15 12.00
(Haukilahden kautta)    
13.15 14.00 15.15 16.00
17.15 18.00 19.15 20.00


Haukilahti - Iso Vasikkasaari 

Haukilahdesta Isoon Vasikkasaareen:

9.30 10.15 11.30 12.15
13.30 14.15 15.30 16.15
17.30 18.15 19.30 20.15

Isosta Vasikkasaaresta Haukilahteen:

9.15 10.00 11.15 12.00
13.15 14.00 15.15 16.00
17.15 18.00 19.15 20.00

Lisätietoja: Saaristo- ja kalastusasiat p. 0500 811 962, saaristovalvonta p. 050 584 2220

<< Takaisin